Aleo Vera Yağı

Bu sefer cilt ve saç bakımınız aleo vera değil aleo vera yağı hakkında konuşacağız. Aleo vera yağı ayrıca sağlık açısından da kullanılan bir bitkisel yağ kaynağı olarak da karşımıza çıkmaktadır ve bizler bu yazımızda sizlere aleo vera yağının tüm bu faydalarına değinerek bilgiler vermeye çalışacağız. İyi okumalar dileriz.

Aleo Vera Yağı Nedir ? 

Aleo Vera YağıAloe vera, güzellik ürünlerinde ve iyi bir nedenden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Antiviral ve antibakteriyel özellikleri ve kabızlıktan diyabete kadar herşeyi tedavi etme yeteneğine sahiptir. Bahçenizde bulunan bu yeşil kaktüs görünümlü bitki sadece kökleri folklorda bulunan bir bitki değil, güzellik kremlerinden sağlıklı meyve sularına ve diyet takviyesine kadar uzanan milyon dolarlık bir endüstrinin özüdür. Zamanla, aloe vera, kullandığımız her şeye sorunsuz bir şekilde entegre olmuştur. Ancak, bu mucize bitkisini bu kadar ayırt edici kılan nedir? Aloe vera’nın bazı inanılmaz faydaları vardır.

Aloe vera bitkisi, hayvanların ve böceklerin bitkiden beslenmesini önlemek için bir savunma görevi gören dikenli ve acı yaprakları olan bir ya da iki metre boyundadır.Yapraklar, aynı zamanda son derece acı bir  yarı saydam jel kıvamında ve inanılmaz şifa özellikleri için tüm dünyada bilinir. Bu saydam jel yaklaşık% 96 su, bir organik ve inorganik bileşikler, vücutta bulunan 20 amino asitten ve son olarak, proteinle beraber A, B, C ve E vitamininden oluşur. Kurutulduğu ve saflaştırıldığı zaman, toz halindeki aloe genellikle bir müshil olarak kullanılır, ancak etkinliği sorgulanabilir.

Aloe vera jelinde bulunan en önemli elementlerden biri, acemannan olarak bilinen karmaşık bir karbonhidrattır. Besin maddelerinin hücrelere ulaşmasını sağlar, onları besler ve aynı zamanda onları toksinlerden arındırır. Ayurveda , Çin Bitkisel Tıbbı ve İngiliz Bitkisel Tıbbı, ağızdan uygulandığında veya tüketildiğinde, aloe vera’yı şifacı olarak savunmaktadır. En belirgin faydalarından bazılarını ele alalım.

Aloe Vera Yağı Faydaları 

Aloe vera yağı, kolon kanserini önleyebilen antioksidanlar içerir. Bu ayrıca hücre yenilenmesini ve epidermal büyümeyi uyarır. Aloe vera yağı kemoterapide zararlı radyasyonun yan etkilerinden hızlı iyileşmeyi sağlar. Bu yağ, anormal tümör hücrelerinin büyümesini durdurarak tümör büyümesini önlemede olumlu sonuçlar göstermiştir.

 • Aloe vera yağı inflamasyonu azaltmak  için yararlıdır. Bu, kanın oksijenlenmesine yardımcı olur ve iç sindirim problemlerini iyileştirebilen hücre çoğalmasını harekete geçirir. Bu irritabl bağırsak sendromu, kabızlık ve asit reflü tedavisinde yararlıdır
 • Aloe vera yağı, güneşin zararlı etkilerini azaltmak için birçok kozmetik ürün üreticisi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Nemlendirici krem ​​ve losyonlarda kullanılır.
 • Aloe vera yağı, güneş yanığı ve evdeki cilt yanıklarında kullanıldığında iyi bir etki sağlar. Bu, cildi rahatlatır ve yenileyerek doğal bir soğutma etkisi sağlar. Bu aynı zamanda alerjileri, böcek ısırıklarını, iritasyonu, kaşıntıyı ve şişliği iyileştirmek için harika bir doğal çözümdür.
 • Yağ yara iyileşme sürecini uyarır ve yaraların oluşumunu azaltır. Aloe vera yağı, cildinizi güzel tutabilen kılcal dilatasyonu da tedavi edebilir.
 • Aloe Vera suyu ve yağı her ikisi de dahili olarak kullanılabilir. Aloe Vera yağı kabızlığı iyileştirmek ve dışkıyı yumuşatmak için faydalıdır. Bu aynı zamanda iştahınızı artırır ve sindirim sağlığını iyileştirir.
 • Aloe Vera yağı, vücuttaki kan glikoz seviyelerini korumak ve şeker hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirerek ve enfeksiyonlara karşı mücadele eder ve  epilepsi, astım ve osteoartriti iyileştirebilir. Bu yağ anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Aleo Vera Yağının Cilt ve Saça Faydaları

 • Sivilce aloe vera yağı kullanılarak  tedavi edilebilir. Bu, cildinizi yumuşatmak ve enfeksiyonlara karşı korumak için topikal veya dahili olarak kullanılabilir. Ayrıca egzama, sedef ve cilt ülserlerini tedavi edebilir. Bu da enfeksiyonları engellemek ve yarayı yumuşatmak için  yaralara uygulanır. Bu seboreik dermatit ve erkeklerde görülen genital herpes tedavisinde yararlı olabilir.
 • Genç yaşta saç dökülmesini önlemek ve saçlarınızı güçlendirmek için Aloe vera yağını düzenli olarak kullanın. Bu aloe vera saç yağı, güçlü, kalın, temiz ve klimalı saçlar verecektir. Kuru saçlardan kurtulmanıza ve kan dolaşımını hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu jojoba yağı ile karıştırıldığında size sağlıklı bir saç derisi verecektir.
 • Bu sizi rahatlatan ideal bir terapötik masaj yağıdır. Bu romatizmal, vücut, sırt, boyun, bacak ve omuz ağrısını tedavi edebilir. Aloe vera yağı ile vücut masajı size parlak, pürüzsüz bir cilt verir ve ayrıca zona, herpes, virüs ve cilt kanserini de korur.
 • Aloe Vera yağı, cildi iyileştirmek ve canlandırmak için diğer uçucu yağlarla birleştirilebilir. Bu cilt onarım süreci için büzücü özelliklere sahiptir.
 • Aloe Vera yağı, radyasyondan kaynaklanan cilt hasarını önlemede faydalı olabilecek çok iyi bir anti-oksidan kaynağıdır. Soğuk, yara ve zonaya yol açan virüsleri yok etmek için aloe-emodin içerir.

Aleo veranın bu kullanımları sadece sınırlarını hattı açısından ufacık bir kısmıdır. Aleo vera yağının daha bir çok faydası vardır ve bizler bunlara bir sonraki yazılarımıza değineceğiz. Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir. Sağlıklı günler dileriz.

Güzellik için Lavanta Yağı

Nane Yağı Ne İşe Yarar ?

Papatya Yağı Cilt Bakım Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir